מרחב עסקי תוסס ושוקק חיים במרכז העיר ירושלים 
חברת "עדן" עושה לקידום זירת העסקים והמסחר במרכז העיר. החברה מודעת לכוחה של התיירות בהאצת הפיתוח הכלכלי, והיא פועלת למשוך אל מרכז העיר מבקרים ותיירים מהארץ ומחו"ל.

ארגז כלים ייחודי


אל ההשקעות הנרחבות של החברה נוסף עתה פיתוח הזירה העסקית של מרכז העיר לרווחת הסוחרים, בעלי העסקים והצרכנים. החברה עוסקת בין השאר בזיהוי ובאפיון של צורכי היזמים ובעלי העסקים, והיא תופרת בעבורם ארגז כלים ייחודי שיסייע להם להשיג את יעדיהם.

"עדן" - במרחק נגיעה

בעלי עסקים או יזמים המבקשים לפתוח עסק יוכלו להיעזר בשירותיה של חברת "עדן". החברה מקדמת מערך מידע משוכלל לייעול השירות לציבור ובכלל זה: ניתוח דו"חות כלכליים של פעילות עסקית לשם השבחתה, הקמת מאגר נתונים בדגש על נדל"ן לעסקים, סטטוס מתחמי מסחר שונים ועוד.

יעדים עיקריים

לחברת "עדן" חזון ארוך טווח והיא הציבה שורה של יעדים ליישומו:

  • הקמת מערך תמיכה וייעוץ לסוחר הפרטי לאשכולות סוחרים ולמרכזים מסחריים
  • איתור נכסי נדל"ן מניב והתאמתו למסחר כיום ולעתיד (למען הסר ספק, "עדן" אינה משווקת שטחי נדל"ן.)
  • ניהול קשר שוטף עם בעלי נכסים
  • שיווק מרכז העיר לחברות, לרשתות וליזמים פרטיים
  • הגדלת המודעות למרכז העיר בקרב קהלי יעד שונים
על פי תנועת המבקרים

כדי להרחיב את תנועת המבקרים במרכז העיר, חברת "עדן" חקרה לעומק ונועצה עם סוחרי העיר. יחד הגיעו להחלטה לחלק את מרכז העיר לכמה מתחמים – לכל מתחם נושא משלו. ההתמקדות בנושא מסוים מסייעת להתאים תמהיל עסקי ויוצרת קנה מידה אחיד לסוחרים, ליזמים של תרבות ופנאי ולעובדי הרשות. זוהי עוד דרך למשוך קהלים חדשים ולהעצים את חוויית המבקר.

כשהמרחב הציבורי הופך למוצר תיירותי

חברת "עדן" מעודדת פעילות יזומה מתמשכת במרחב הציבורי באמצעות מתן מענקים ושיפור חזית הרחובות והעסקים. קיום אירועי תרבות כמו הופעות, פסטיבלים וירידים תורם לדימוי של מרכז העיר והוא מוקד משיכה למבקרים. באי ירושלים פוקדים את יריד בצלאל-ש"ץ, את שוק הלילה בימי שני, ירידים אתניים ואחרים.

חברת "עדן" רואה במרחב הציבורי מוצר תיירותי ועסקי. היא משלבת כוחות עם נציגי הקהילה העסקית והתושבים, עם נציגים מהעירייה, יזמים פרטיים, מוסדות תרבות, תיירים ומבקרים. כולם תורמים ליציקת תכנים ולשיפור המיצוב של המרחב הציבורי.

להפיץ את בשורת ההתחדשות

חברת "עדן" שוקדת על שיווק וחשיפה של הנעשה במרכז העיר למגוון קהלי יעד. היא אחראית לייסוד ולניהול של אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, כתבי עת ייעודיים, מועדוני לקוחות ועוד. כמו כן היא נעזרת ביחסי ציבור להפצת בשורת ההתחדשות של מרכז העיר ירושלים.

קשרי גומלין

חברת "עדן" מקיימת קשרי גומלין עם נציגי הסוחרים והמרכז הקהילתי "לב העיר", והיא עושה לקידום המגזר העסקי ולמקסום הפוטנציאל שלו. בחברה מאמינים כי שיתוף פעולה מעמיק מאפשר הקמת תשתית חזקה לקליטה של תהליכי שינוי, להגדלת משאבי הפעילות ולקביעת יעדים חדשים בתחומי התיירות התרבות והבילוי בעיר.

בידים: עמותות סוחרים

חברת "עדן" יזמה התאגדות של עמותות סוחרים, בידים (Business Improvement District), במרכז העיר. כל עמותה נהנית מתקציב ומעזרה מקצועית של חברת "עדן" ועיריית ירושלים. לפי שעה קיימים בידים במתחמים בצלאל-ש"ץ, נחלת שבעה, שלומציון המלכה ואבן ישראל.

מוקד משיכה למבקרים

בזכות שיתוף הפעולה כבר הופקו אירועים שיווקיים ומסחריים אשר הסבו את הרחובות למוקדי משיכה לקונים, לצרכני תרבות ולמבלים. המתחמים מאופיינים באווירה אורבנית תוססת והאטרקציות בהם מתחלפות לעתים תכופות. הם מציעים מבחר עסקים ומקומות בילוי המתאימים לכול: בתי קפה, מתחמי תרבות למיניהם, בוטיקים, חנויות מעצבים, חנויות יד שנייה ועוד.