פרויקט "הכניסה לעיר" הוא פרויקט הפיתוח הכלכלי המרכזי של העיר ירושלים. במיקום הנגיש ביותר, יבנה מרכז שלטוני, עסקי, כלכלי בינלאומי בשילוב היצע תרבותי ותיירותי. רובע העסקים ובו פעילות ענפה של תעסוקה ומסחר ימשוך חברות, משקיעים וגופים כלכליים משמעותיים מהארץ ומהעולם ויהווה אבן יסוד בפיתוחה של ירושלים.


הפרויקט מאמץ גישה חדשנית המקדמת את שיפור השירות לתושב באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ומתוך התייעלות וחיסכון במשאבים. זהו, כאמור, פרויקט הפיתוח הכלכלי המרכזי של העיר ירושלים, המנוהל על ידי חברת "עדן".
במסגרת הפרויקט נבחרה חברת אדריכלות הנוף הבינלאומית TOPOTEK1 לתכנן את עיצוב המרחב הציבורי ברמה ובסטנדרטים מהגבוהים בעולם, על מנת לתרום ליצירתו של מרחב ציבורי אטרקטיבי, פעיל ושוקק חיים בכניסה לעיר.

 
תחבורה

הפרויקט יהיה פורץ דרך בהיותו מרכז תחבורתי ראשון מסוגו בישראל, במתכונת 'פיתוח מוטה תחבורה ציבורית', שימושי קרקע מעורבים, צפיפות גבוהה ועדיפות להולכי הרגל.
פרויקט הכניסה לעיר כולל מערך תחבורה מתקדם המוריד את נפח המכוניות הפרטיות בעיר, והוא אבן דרך בהתפתחות מערכות תחבורה משולבות בישראל. במערך התחבורה החדש משולבים אוטובוסים, רכבת קלה, רכבת ישראל, לרבות קו מהיר לתל אביב וממנה, חניון תת קרקעי, מעבר להולכי רגל ושבילי אופניים. נתיב מהיר מוביל לנמל התעופה מכמה אזורים בעיר והופך את ירושלים לנגישה יותר לתיירות ולעסקים בין-לאומיים.

רובע העסקים

ברובע העסקים תתקיים פעילות ענפה של תעסוקה ומסחר והוא ימשוך חברות, משקיעים וגופים כלכליים משמעותיים מהארץ ומהעולם ויהווה אבן יסוד בפיתוחה של ירושלים.
רובע העסקים הוא הַאבּ של חדשנות וחיבור חוצה מגזרים וקהילות. הוא ישמש בית לחברות גדולות מהארץ ומהעולם בתחומי הטכנולוגיה, התרבות והשירותים השונים. כמו כן יגדיל את מרחב ההזדמנויות ויפתח אפיקי תעסוקה וידע חדשים עם עשרות אלפי משרות חדשות.
הרובע החדש הנושק לקריית הממשלה מאגד את מוסדות השלטון ואת כלל נותני השירות לציבור. הוא מאפשר יצירה של מנגנון חכם שמספק שירות מקוון זמין ונגיש לציבור ברמה הארצית והבין-לאומית.

סטנדרטים בינלאומיים

הפרויקט מקדם תכנון בר קַיָּמָה, חדשנות ויצירתיות ויעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובתקנים איכותיים. הפרויקט נעשה בשלבים כדי לאפשר חיים נוחים במרחב גם בזמן העבודות. עמדת מידע אינטראקטיבית תספק לציבור מידע על הפרויקט, לצד גידור ושילוט.